Już od pierwszego dnia goście imprezy mogli skorzystać z najróżniejszych atrakcji. Rynek wypełnił się mnóstwem stoisk, które oferowały pamiątki, zabawki oraz smakowite przekąski. Na dzieci czekały specjalne atrakcje w postaci karuzel, kul umieszczonych na wodzie, dmuchanych zabawek czy koników. Wszyscy mogli wziąć też udział w loterii, zapisując się na specjalną listę i dając sobie szansę na wygranie wspaniałych pamiątek. Losowania odbywały się przez dwa dni imprezy.

Na Targach Rzemiosła nie zabrakło również edukacyjnych przedstawień. 12 sierpnia chętni mogli przyjrzeć się inscenizacji ścięcia głowy Ewy Turkowej. W niedzielę natomiast zorganizowano aż trzy konkursy. Pierwszy polegał na wymyśleniu najlepszego imienia dla "Duszka Zamkowego", drugi dotyczył znajomości Ziemi Nidzickiej, a w trzecim sprawdzano wiedzę na temat Geocachingu. Na zwycięzców czekały wspaniałe nagrody.

Targi Rzemiosła zakończyły się prawdziwym nalotem czarownic. Straszliwe wiedźmy postanowiły odwiedzić nidzicki rynek i zabawić uczestników imprezy. Chętni mogli spróbować swoich sił w rzucie miotłą, lataniu, przeskakiwaniu przez miotłę czy różnorodnych wyścigach, w międzyczasie posilając się przepyszną zupą z buraka. Na mieszkańcach Nidzicy przeprowadzono również dokładne testy, które miały pokazać, czy wśród nich znajdują się jakieś czarownice.
Całe szczęście niczego nie wykryto!

(Fot. Pixabay / CC0)